خرید قالب این سایت

مقایسه کدهای دو فایل در sublime text

در آموزشهای قبلی با معرفی و آموزش اجمالی نرم افزار محبوب برنامه نویسی یعنی sublime text با شما بودیم ، در این نوشتار از وبسایت یاور قصد داریم نحوه مقایسه کدهای دو فایل در sublime text را برای شما آموزش دهیم.

داستان از آنجایی شروع شد که من یک قالب را برای دو منظور گسترش میدادم و در حین کار نیاز بود که تفاوت کدهای دو قالب را ببینم و ازین را با کمی جستجو در نهایت پکیج مربوط به این کار را برای نصب یافتم .

Compare Side-By-Side :

 

مقایسه کدهای دو فایل در sublime text با نصب پکیج Compare Side-By-Side

با نصب پکیج Compare Side-By-Side شما میتوانید تفاوت کدهای بین چند فایل برنامه نویسی را براحتی مشاهده کنید و در صورت نیاز تغییر دهید. لازم به ذکر است با توجه به اینکه sublime text 3 اکثر زبانهای برنامه نویسی را پشتیبانی میکند و به خوبی نمایش میدهد پس شما در تمام زمینه های برنامه نویسی میتوانید ازین قابلیت بسیار مؤثر بهره ببرید.


آموزش نصب پکیج Compare Side-By-Side در sublime text 3 :

  • ۱٫ از منوی preferences > package control و سپس لیست باز شده روی گزینه install package کلیک کنید (یا فشردن کلیدهای ترکیبی ctrl+shift+P و سپس انتخاب گزینه  install package )
  • ۲٫ پس از چند ثانیه و ارتباط نرم افزار با سرور ، لیست جستجویی باز میشود که از طریق آن میتوانید پکیج مورد نظر یعنی Compare Side-By-Side را جستجو کرده و براحتی نصب نمایید.

آموزش استفاده از قابلیت Compare Side-By-Side در sublime text 3 :

  • + خب پس از نصب شما براحتی با انتخاب سربرگ فایلهای باز شده در sublime text و انتخاب گزینه Compare with میتوانید فایلهای کد را باهم مقایسه کنید و تفاوتهای آن را براحتی بیابید و در صورت نیاز تغییر دهید.

حالا شما میتوانید بین پروژه های مشابهتان تمامی تفاوت های کدنویسی را بدون صرف وقت پیدا کرده و تغییرات لازم را انجام دهید .


منبع : https://github.com/DougTy/sublime-compare-side-by-side

در آینده با آموزشها و قابلیتهای بیشتر sublime text با شما خواهیم بود.

در صورت وجود هرگونه سوال در نظرات همین پست (یا گزینه های تماس با ما) مطرح کنید .

نکته: البته با استفاده ازین قابلیت شما میتوانید محتوای هر دو فایل متنی را با هم مقایسه کنید و فقط مختص مقایسه کدها نیست . sublime text یک ویرایشگر متنی است.

[ yawar ]

مهندس حمید زارع، فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار از دانشگاه بیرجند بوده و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار است و از سال 1391 با نشان مجازی یاور در زمینه طراحی وبسایت و شبکه فعالیت تجاری دارد.
یاور موسس آرپاتک و یک برنامه نویس ، یک تکنسین سخت افزار ، یک طراح رابط کاربری و یک نویسنده است !

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *