خرید قالب این سایت

directadmin-a-record-www.yawar.ir

گاهی اوقات ممکن است لازم باشد تا از طریق یک دامنه به صورت همزمان از چندین هاست استفاده کنید و این کار تنها با ایجاد A Record و تنظیم آی پی ساب دامین بر روی سرور های دیگر میسر می باشد.

به عنوان مثال می توانید یک ساب دامین را برای هاست دانلود روی یک سرور دیگر تنظیم کنید یا یک ساب دامین را به یک وبلاگ متصل کنید و بسیاری استفاده های دیگر

برای مشاهده آموزش کامل تنظیم A Record در کنترل پنل دایرکت ادمین در ادامه مطلب با yawar.ir همراه باشید.

تنظیم A Record در هاست Cpanel :

۱- پس از ورود به هاست Cpanel باید به بخش تنظیماتی با عنوان Simple Dns Zone Editor بروید

آموزش تنظیم ساب دامین روی آی پی یک هاست دیگر۲- پس از ورود به تنظیمات فوق ، بایستی در صفحه بعد یک آدرس ساب دامین برای آی پی مورد نظر خود تنظیم کنید .

مثلا اگر قصد راه اندازی دانلود سنتر با نام dl.yoursite.ir دارید و همچنین هاستی که خریداری کرده اید آی پی آن ۵٫۱۸۷٫۳۵٫۹۲ هست میتوانید طبق تصویر زیر نام دامنه و آدرس آی پی مورد نظر را در کادرهای مخصوص به آن وارد کنید و روی کلید add an a record کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شود.

آموزش تنظیم ساب دامین روی آی پی یک هاست دیگر

نکته : اگر در این صفحه با warning زرد رنگ مانند تصویر فوق روبرو شدید پیشنهاد میشود از بخش Zone Editor در هاست سی پنل خود A Record مورد نظر خود را تنظیم کنید.

آموزش تنظیم ساب دامین روی آی پی یک هاست دیگر

بین ۸ تا ۲۴ ساعت طول میکشد تا در سطح اینترنت آدرس دامنه dl.yoursite.ir بر روی آی پی ۵٫۱۸۷٫۳۵٫۹۲ قابل دسترس باشد.

در دایرکت ادمین طبق آموزش زیر عمل کنید:

۱- ابتدا مرورگر را باز نمایید و از طریق آدرس دایرکت ادمین هاست خود، به عنوان مثال : http://yourdomain.com:2222 توسط نام کاربری و رمز عبوری که در اختیار دارید، به کنترل پنل هاست وبسایت خود وارد شوید.

۲- در بخش مدیریت دایرکت ادمین، گزینه ی “DNS Management” را انتخاب کنید.

۳- در بخش “Add Domain Records” در قسمت A در سمت چپ: ساب دامین مد نظر و در سمت راست: آی پی مد نظر برای ساب دامین را وارد نمایید و بر روی گزینه ی add کلیک کنید.

ساب دامین شما در حال حاظر روی آی پی مد نظر تنظیم شده است، گاهی اوقات دسترسی کامل به ساب دامین از طریق آی پی به ۱ الی ۲۴ ساعت زمان نیاز خواهد داشت.

[ yawar ]

مهندس حمید زارع، فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار از دانشگاه بیرجند بوده و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار است و از سال 1391 با نشان مجازی یاور در زمینه طراحی وبسایت و شبکه فعالیت تجاری دارد.
یاور موسس آرپاتک و یک برنامه نویس ، یک تکنسین سخت افزار ، یک طراح رابط کاربری و یک نویسنده است !

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دیدگاه